نتایج جستجو برای عبارت :

لمور کوتوله

سلام دوستای گلمممم
خوبیییین ؟
یه اطلاعات کوتاه درمورد لمور کوتوله نوشتم ، ادامه رو بخونین ، لمور کوتوله منتظرتونه هاااا
لمور کوتوله یکی از گونه های لمور هست
و تو رده پستانداران قرار داره ، لمور کوتوله بدنش خاکستری رنگه و زیر شکمش سفیده
لمور کوتوله حدودای 16 یا 17 CM طول داره و دمش 16 CM هست
لمور ها 18 سال عمر می کنن ولی نمی دونم لمور کوتوله چقدر عمر می کنه
و وزنش همش 100 G هست
لمور کوتوله تو جنگلهای ماداگاسکار زندگی می کنه ، و در سال 2014 کشف شده ( آخی )
سلام دوستای گلمممم
خوبیییین ؟
یه اطلاعات کوتاه درمورد لمور کوتوله نوشتم ، ادامه رو بخونین ، لمور کوتوله منتظرتونه هاااا
و در رده پستانداران قرار داره ، لمور کوتوله بدنش خاکستری رنگه و زیر شکمش سفیده
لمور کوتوله حدودای 16 یا 17 CM طول داره و دمش 16 CM هست
و وزنش همش 100 G هست
لمور کوتوله تو جنگلهای ماداگاسکار زندگی می کنه ، و در سال 2014 کشف شده (
سلام دوستای گلمممم
خوبیییین ؟
و در رده پستانداران قرار داره ، لمور کوتوله بدنش خاکستری رنگه و زیر شکمش سفیده
لمور کوتوله حدودای 16 یا 17 سامتی متر طول داره و دمش 16 سانتی متر هست
و وزنش همش 100 گرم هست
لمور کوتوله تو جنگلهای ماداگاسکار زندگی می کنه ،
انیمیشن Red Shoes and the Seven Dwarfs دوبله فارسی,دانلود انیمیشن جدید,دانلود انیمیشن کفش قرمز و هفت کوتوله,دانلود دوبله فارسی Red Shoes and the Seven Dwarfs 2019,دانلود زیرنویس فارسی Red Shoes and the Seven Dwarfs 2019,دانلود فیلم Red Shoes and the Seven Dwarfs 2019,سایت دوستی ها,کارتون کفش قرمز و هفت کوتوله 2019 با دوبله فارسی,کفش قرمز و هفت کوتوله,کفش قرمزی و 7 کوتوله,
ادامه مطلب
انیمیشن Red Shoes and the Seven Dwarfs دوبله فارسی,دانلود انیمیشن جدید,دانلود انیمیشن کفش قرمزی و هفت کوتوله,دانلود دوبله فارسی Red Shoes and the Seven Dwarfs 2019,دانلود زیرنویس فارسی Red Shoes and the Seven Dwarfs 2019,دانلود فیلم Red Shoes and the Seven Dwarfs 2019,کارتون کفش قرمز و هفت کوتوله 2019 با دوبله فارسی,کفش قرمزی و 7 کوتوله,کفش قرمزی و هفت کوتوله,
ادامه مطلب
Little Longnose 2013,دانلود Little Longnose 2013 720p,دانلود انیمیشن Little Longnose 2013,دانلود انیمیشن کوتوله بینی دراز Little Longnose 2013,دانلود رایگان,دانلود زیرنویس فارسی,دانلود کارتون با دوبله فارسی,دانلود مستقیم انیمیشن Little Longnose 2013 1080p,زبان اصلی,کوتوله بینی دراز,
ادامه مطلب
آن مرتیکه ی کوتوله. که روی میزش تندیس های افتخاری به چشم می خورد. روی کمدش، آقا خرسه پاهایش را تند تند تکان تکان می داد، نگاهش به ساعت بود که از 8:30 رد شده و لحظه شماری می کرد که برود و با همسر و فرزندش شام بخورد. کامیون زرد رنگ که روی میز نشسته بود و به ما نگاه می کرد, چرخ هایش را زیرش جمع کرده بود و منتظر بود که برود بخوابد؛ آخر کامیون خان خیلی به سحرخیزی اهمیت می داد. صندلی های اتاق مرتیکه ی کوتوله, سفت و نا آرام بودند و اصلا به کاناپه های گرم و نر
من تو این مقاله شما رو با حشره خوار کوتوله آشنا می کنم
حشره خوار کوتوله کوچکترین پستاندار جهان و ایران است ، طول سر و بدن حشره خوار کوتوله 35 تا 45 M.M   وطول دم آن 25 تا 30
M.M  است . وزنش بین 1\5 تا 2\5 گرم می باشد ، جثه ی حشره خوار کوتوله آنقدر ریز است که باید به صورت مداوم غذا  بخورد
غذای آنها بندپایان و حشرات است .
امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید و ممنون که وقت تون رو تو جانورشناسی و حیوانات گذروندید

نویسنده : Melika
کمی از جمله هارو
به گزارش جانورشناسی و حیوانات حشره خوار کوتوله ، کوچولو ترین و بامزه ترین پستاندار است برای آشنایی بیشتر با این جانور ما را در این مقاله همراهی کنید
حشره خوار کوتوله کوچکترین پستاندار جهان و ایران است ، طول سر و بدن حشره خوار کوتوله 35 تا 45 M.M
وطول دم آن 25 تا 30 M.M است .
وزنش بین 1\5 تا 2\5 گرم می باشد ، جثه ی حشره خوار کوتوله آنقدر ریز است که باید به صورت مداوم غذا
بخورد غذای آنها بندپایان و حشرات است .
امیدوارم از این مقاله لذت برده باش
به گزارش جانورشناسی و حیوانات حشره خوار کوتوله ، کوچولو ترین و بامزه ترین پستاندار است برای آشنایی بیشتر با این جانور
ما را در این مقاله همراهی کنید
حشره خوار کوتوله کوچکترین پستاندار جهان و ایران است ، طول سر و بدن حشره خوار کوتوله 35 تا 45 M.M   وطول دم آن 25 تا 30
M.M  است . وزنش بین 1\5 تا 2\5 گرم می باشد ، جثه ی حشره خوار کوتوله آنقدر ریز است که باید به صورت مداوم غذا  بخورد
غذای آنها بندپایان و حشرات است .
امیدوارم از این مقاله لذت برده
داستان در درباری در ایتالیا اتفاق می افتد و ما یادداشت های روزانه کوتوله ای به نام پیکولو را که در این دربار به پادشاه خدمت می کند، می خوانیم. انگار کن دفتر خاطرات کوتوله ای خبیث به دستت افتاده باشد :) کوتوله ای که نقش تا حد پررنگی در حوادث دربار ایفا می کند.
کوتوله همانگونه که در پیشگفتار کتاب آمده تجسم خباثت است. او از عشق، شادی و خنده بیزار است و آن ها را درک نمی کند و در مقابل به جنگ علاقه دارد؛ جنگی که مبتنی بر حمله باشد و نه دفاع و بنا به گفت
آشنایی با قمر کارون

همشهری آنلاین:
بزرگترین قمر سیاره کوتوله پلوتو، کارون یکی از دیگر اعضای خانواده بزرگ
سامانه خورشیدی است، که البته در برابر بیکران جهان هستی می‌توان آن را
کاملا ناچیز توصیف کرد.

قمر کارون در سال 1978 توسط رصد‌خانه NOFS آمریکا کشف شد. در پی این کشف،‌ در سال 2005 قمر دیگر پلوتو به
نامهای نیکس و هایدرا نیز کشف شدند و در ادامه در سال 2011 و 2012 چهارمین
و پنجمین قمرهای این سیاره ک
سلام بچه ها کوچیک ترین پستاندار اگه گفتین چیه؟؟
حشره خوار کوتوله که درباره اش براتون یه مطلب گذاشتم:
حشره خوار ها از کوچیک ترین پستانداران جهان ان. حشره خوار کوتوله که از همه ی حشره خوار ها کوچیک تره توی علفزار ها زندگی میکنه و حدود 2 
گرم( به اندازه یه حبه قند) وزن داره. بعضی از حشره خوار ها وقتی احساس خطر میکنن دم همدیگه رو به دندون میگیرن و مثل کاروان حرکت میکنن. از حشره خوار دوری کنید( هم بوی بدی میده و هم بعضی از اونا سمی ان.)

پ.ن: خیلی گوگو
A Troll in Central Park 1994,BluRay,DVDRip,دانلود A Troll In Central Park 1994 720p,دانلود انیمیشن A Troll in Central Park 1994,دانلود انیمیشن A Troll In Central Park با کیفیت 1080p,دانلود انیمیشن یک کوتوله در پارک مرکزی A Troll in Central Park,دانلود رایگان,دانلود کارتون با دوبله فارسی,دانلود مستقیم انیمیشن A Troll In Central Park 1994,زبان اصلی,کیفیت بلوری,یک کوتوله در پارک مرکزی,
ادامه مطلب

تنهایی هایم دستان تو را می‌طلبددستان زمخت و مردانه ات، دستانی ک رگ هایشان بیرون زده اند و در آخرین دیدارمان گفتم آخ چه مناسب رگ گیری!تنهایی هایم چشمانت را می‌طلبد، چشمان نسبتا کوچکت وقتی برق می‌زند، خلع سلاحم می‌کند.دلم را از آشوب ها تهی می‌کند.تنهایی هایم صدایت را می‌طلبد، صدای بم و گرفته ات وقتی می‌گویی نیم ساعت دیگر بیدار میشوم اگر اجازه بدهید بخوابم.تنهایی هایم قامتت را می‌طلبد روبه رویت بایستم و تو با خنده بگویی کوتوله جآن و من
معده! هوی معده با توام
امشب داری پدر منو سر هیچ و پوچ درمیاری یه برگر و چار تا جمله ناراحت کننده که انقد هوچی بازی نداره بچه
دو تا پنتوپرازول ناقابل بهت هدیه نکردم که اینجوری دهنمو سرویس کنی که
احمق
خب بیخیال این کار خودشو میکنه
سلام و عرض ادب 
حالم بهتره! معده با تو نبودم! بقیه حالتامو گفتم
بله حالم بهتره و احساساتم تحت کنترله 
روز سخت و جانکاهی در پیش دارم و تا الان که ساعت سه و سی و هفت دقیقه ی صبحه چشم رو هم نذاشتم
گفتم کمی اینجا بنویسم تا از
محققان با استفاده از تجیهزات نجومی موسسه فناوری کالیفرنیا یک سیستم ستاره کوتوله سفید دوتایی کشف کرده‌اند که ۸ هزار سال نوری از ما فاصله دارد.این دو ستاره مرده هر ۷ دقیقه‌ یک بار به دور یکدیگر گردش می‌کنند.
این گردش، دومین گردش سریع میان ستاره های دوتایی کوتوله سفید است که تاکنون رؤیت شده است.ماده تشکیل دهنده کوتوله‌های سفید به اندازه‌ای به هم فشرده‌است که یک فنجان از آن صدها تن وزن دارد. کوتوله‌های سفید که تعدادشان در کهکشان ما نسبتاً
آشنایی با سیارک سرِس

همشهری آنلاین:
سرس نام تنها سیاره کوتوله و خرد سیاره‌ای است که درون سامانه خورشیدی وجود دارد و همچنین بزرگترین سیارک این سامانه به شمار می‌رود.

خرد سیاره سرس (Ceres) جرمی سنگی-یخی با قطر 950 کیلومتر است و گفته می‌شود که کوچکترین سیاره کوتوله‌
است که تا‌کنون شناسایی شده‌است. این جرم که در ژانویه سال 1801،‌یعنی در
حدود 212 سال پیش توسط جوزپه پیاتسی کشف شده،‌ اولین سیارکی
هوتوت کوتوله نوعی خرگوش خانگی است که دارای پوشش خارجی کاملا سفید با دو تیله مشکی است که چشمانش را مشخص می کند. این نوع خرگوش را با القاب دیگری مثل “پا پا”، “بند انگشتی” و “چشم فانتزی” می شناسند. هوتوت کوتوله با ظاهر زیبایی که دارد به سرعت توجه بینندگان را به خود جلب می کند و به نوعی می توان گفت علاوه بر اینکه چشم بینندگان را به سمت خود میکشاند، خود را در قلب آنها جا می کند. اغلب خرگوش های این نژاد کاملا سفید هستند ولی برخی از آنها یک پوشش بار
همستر ، (زیر خانواده Cricetinae) ، هر 18 گونه از جوندگان اوراسیایی که دارای کیسه های گونه داخلی هستند. همستر طلایی (Mesocricetus auratus) سوریه معمولاً به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شود. همسترها دارای قد کوتاه هستند و دم آنها بسیار کوتاهتر از طول بدن است و گوش های خز کوچک ، پاهای کوتاه کوتاه و پاهای بلند دارند. خزهای بلند و ضخیم آنها بسته به گونه های مختلف از خاکستری مایل به خاکستری مایل به قرمز متفاوت است. زیر لایه ها از سفید تا سایه های خاکستری و سیاه متغی
سقف آزادی رابطه‌ى مستقیم با قامت فکری مردمان دارد.
با همت بلند مردمان، سقف بلند می‌شود.
در جامعه‌ای که قامت تفکر و همت مردم کوتاه باشد، سقف آزادى هم به‌همان نسبت کوتاه می‌شود.
وقتی سقف آزادی کوتاه باشد، آدم‌های بزرگ سرشان آن‌قدر به سقف می‌خورد که حذف می‌شوند؛ اما آدم‌های کوتوله راحت جولان می‌دهند.
بعضی از آدم‌های بزرگ هم برای بقا، آن‌قدر سرشان را خم می‌کنند که کوتوله می‌شوند.
آن وقت سقف‌ها هی پایین و پایین‌تر می‌آید و مردم هی بیش
اصلان روی پنجه‌هایش ایستاده بود و یک پا دو پا می‌کرد و با دلهره‌ی زیادی به اطرافش نگاه می‌کرد. آستین‌های کت چهل‌تکه‌اش را مدام بالا می‌داد. مرد میانسالی که چشم‌های سبز و قد بلندی داشت به او نزدیک شد. موهای سرش و سبیل پهنش سفید شده بودند و صدا و صورتی دل‌پذیر داشت. دنبال کار می‌گردی بچه؟ اصلان بریده بریده و با ترسی از سیلی خوردن گفت بله آقا، برای همین اینجا ایستاده‌ام، می‌توانم زمین را هم بکنم. مرد میانسال دستی به صورتش که همین امروز صب
تحقیق در مورد بیماری‌ های فیزیولوژیک
چکیده مقاله:
بیماریهایی که در اثر کمبود مواد غذایی روی برنج ایجاد می‌شود.
کمبود آهن سبب از بین رفتن سبزی برگهای جوان و در نتیجه زردی آنها می‌گردد. برگهای مسن‌تر ممکن است زرد شوند و در اثر کمبود مفرط، بوته‌ها معمولاً می‌میرند. علائم اولیه معمولاً 4 تا 5 هفته بعد از نشاء‌کاری اتفاق می‌افتد.
کمبود منگنز باعث ایجاد خطوط زرد بین رگبرگها از نوک به سمت قاعده برگها می‌شود که بعداً قهوه‌ای تیره و نکروز می‌
شناخت
بوزینه کوتوله
در جنگل‌های انبوه غرب برزیل، جوب شرق کلمبیا، شرق اکوادور و شرق پرو زندگی می‌کند. این میمون زیبا همه‌چیز خوار است و با انواع و اقسام خوراکی‌ها نظیر میوه‌های درختان، برگ، حشرات و حتی خزندگان کوچک شکم خود را از شر گرسنگی رها می‌کند.این حیوان یکی از کوچکترین پستانداران نخستین است. طول بدن این حیوان بین 14 الی 16 سانتی متر ( به استثنای دمی به طول 15 تا 20 سانتی متر ) و کوچکترین میمون است. وزن جنس نر بوزینه کوتاه قد حدود 140 گرم و و
خورشید در قلب منظومه‌ی شمسی قرار گرفته و بزرگ‌ترین و سنگین‌ترین جسم موجود در آن است. خورشید، بیش از ۹۹.۸ درصد جرم منظومه‌ی شمسی را تشکیل می‌دهد و قطری ۱۰۹ برابر زمین دارد (حدودا یک میلیون زمین در خورشید می‌گنجد). لایه‌ی بیرونی خورشید دمای ۵۵۰۰ درجه سانتی گراد دارد و دما در مرکز آن به بیش از ۱۵ میلیون درجه‌ی سانتی گراد می‌رسد. برای تامین انرژی تولید شده‌ی خورشید، می‌بایست ۱۰۰ میلیارد تن دینامیت را در ثانیه منفجر کنیم! خورشید یکی از صدها
پس از تبدیل ستاره به غول قرمز و اتمام سوخت اضافی موجود در لایه بیرونی،ستاره خنک شده و به تدریج نیروی جاذبه مجددا غلبه میکند.
اما اینبار آنقدر کوچک میشود که فشار بسیار بالا میرود و یک انفجار ابرنو اختری رخ میدهد که تا سالیان سال میتواند درخششی حتی بیش از کل یک کهکشان داشته باشد.پرتوهایی پر انرژی گسیل میکند و محتویات خارجی ستاره را به دوردست ها پرتاب میکند.مابقی محتویات هم توسط جاذبه، روی خودش میریزد و اگر جرم ستاره اولیه کمتر از یک و نیم براب
سفید برفی و هفت کوتوله احتمالا اولین انیمیشن شرکت والت دیزنی هستش.این انیمیشن در سال ۱۹۳۷ ساخته شده است.

مشخصات این انیمیشن

کارگردان
دیوید هندویلیام کوترلویلفرد جکسون

تهیه‌کننده
والت دیزنی

نویسنده
تد سیرزریچارد کریداندیک ریکارد
ارل هردمریل د ماریسوب اسمیث

بر اساس
سفید برفیاثر برادران گریم

بازیگران
آدریانا کاسلوتی
لوسیل لا لاورن
جهانشاه رشیدی در نقش کوتوله بنگاه دار
هری استاکول
روی اتول
بیلی گیلبرت
مورونی اولسن
پس از مرحله ی ابرنواختر، اگر جرم ستاره ی اولیه بیش از یک و نیم برابر جرم خورشید باشد، بجای تبدیل شدن به کوتوله سفید، همچنان ستاره به روی خودش فرو میریزد تا جایی که پروتون و الکترونها با هم ترکیب میشوند و تشکیل نوترون میدهند. فلذا تمام این ستاره از نوترون است.
ستاره های نوترونی بسیار چگال هستند و جرم یک ستاره در ابعادی به قطر یک شهر، جای داده شده است پس بعید نیست که یک قاشق از ستاره نوترونی یک میلیارد تن جرم دارد!
معمولا این ستاره ها با سرعت بسی

تولد تا مرگ ستارگان
خورشید و اغلب ستارگان دیگر از گاز و ماده ای گاز مانند و بسیار داغ به نام پلاسما تشکیل شده اند با اینحال برخی از ستارگان نیز که کوتوله های سفید و ستاره های نوترونی نامیده می شوند ترکیبی از بسته های محکم اتمی یا ذرات تشکیل دهنده اتم می باشند این گونه ستارگان از هر چیزی که در زمین یافت می شود، چگالتر و متراکمترند
مشخصات فایل

تعداد صفحات
33

حجم
0 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
docx

دسته بندی
عمومی و آزاد

توضیحات کامل
تولد تا مرگ ستا
مدیر امروز رسما رید بهم!
گفت کارای شخصیت رو نیار تو ساعت اداری انجام بده و گفت اون دختره رنگ پریده دماغ عملی هم گفته نمیخوادت و به دردش نمیخوری و از این به بعد با یکی دیگه قراره کار کنی. 
انگار نه انگار که خود کوتوله اش تو ساعتای کاری یا داره سخنرانی میکنه و شر و ور میگه یا داره درس میخونه. مرتیکه نفهم عقده ای.
لحظه خیلی سختی بود. نفهمیدم چطور اشکام میاد. از ناراحتی صدام گرفت و حتی نتونستم درست جوابش رو بدم. حالم بد شد. گریه کردم. رفتم تو نمازخونه
BluRay,Happily Ever After 1990,انیمیشن خانوادگی,انیمیشن موزیکال,خوشبختی تا ابد,دانلود Happily Ever After 1990 720p,دانلود انیمیشن Happily Ever After 1990,دانلود انیمیشن خوشبختی تا ابد Happily Ever After 1990,دانلود رایگان,دانلود زیرنویس فارسی,دانلود کارتون سفید برفی,دانلود مستقیم انیمیشن Happily Ever After 1990 1080p,دوبله فارسی,زبان اصلی,سفید برفی و هفت کوتوله,
ادامه مطلب
متل هابیت در نیوزلند | Hobbit Motel, New Zealand
مجموعه فیلم های ارباب حلقه ها یکی از مشهورترین فیلم های سینمای جهان شد و طرفداران پر و پا قرص زیادی دارد که آرزو می کنند بتوانند برای یک شب هم که شده آرامش و راحتی خانه هابیت ها (کوتوله های معروف فیلم) را تجربه کنند. به همین دلیل مسئولان پارک Woodlyn در کشور نیوزلند تصمیم گرفتند دو خانه کاملا شبیه به خانه هابیت ها بسازند و آن ها را تبدیل به هتل کنند. البته اگر قد و قامت بلندی دارید و هم قد گاندولف هستید نگران نبا
مردم به سه دسته تقسیم می شوند: بد بین، خوش بین و واقع بین ما از کدام دسته ایم؟!تلنـگـــــری به خودمان
✳️در دنیای قضاوت ها، تنها به این نکته توجه می شود که «دیگران بر اساس نظر ما چگونه اند؟»؛
فردی در ترافیک جلوی ما بپیچید «احمق» ما که جلوی دیگران می پیچیم «زرنگ»
کسی جواب تلفن ما راندهد «بی معرفت»ما که جواب ندهیم «گرفتار» 
فرد بلندتر از ما «دراز» کوتاهتر از ما «کوتوله»
همسری که زیاد محبت بخواهد «وابسته»ما بیشتر بخواهیم «بی احساس»
همکار جزئ
نوشتن درباره ی این ها خیلی... احمقانه است. اما من می گویم. از تمام احساساتم می نویسم. از تمام آن 30 دقیقه های روزانه که نفسم می گیرد اما ادامه می دهم. از تمام آن کارهایی که باید روزانه انجام دهم تا ترسم بریزد. باید بگویم. باید بنویسم و این بار را از روی دوشم بردارم. باید بنویسم و خجالت درباره ی این موضوع را تمام کنم. باید با بیماریم دوست باشم. اگر دوستش داشته باشم او هم دمش را می گذارد روی کولش و می رود سراغ یکی دیگر تا قوی بودن را به او هم یاد بدهد. مر
دانشمندان
در مطالعه اخیر خود دریافته‌اند که یک نوع نادر از ابرنواختر به نام
"رمب‌اختر"(collapsars) تقریباً تمام عناصر سنگین جهان مانند طلا و پلاتین
را به وجود آورده است.
به گزارش ایسنا، رُمب‌اختر کوتاه شده اختر
رمبیده(collapsed star) است. وقتی یک ستاره کهن، دیگر سوختی برای گدازش
ندارد، بسته به جرم ستاره ۲ حالت ممکن است رخ دهد. اگر جرم ستاره کمتر از
۱.۴( حد چاندراسخار) جرم خورشید باشد، تبدیل به کوتوله سفید می‌شود. اگر
بیشتر از حد پیش‌گفته باشد ستاره
در حیرتم از آدمی؛ از این که چقدر می‌تواند در یک هم‌کلامی نیم‌ساعته، بِگَزَد و تلخ کند و برنجاند! چقدر می‌تواند از خودش پُر باشد، که این همه دهان به تمجید از خود باز کند و زبان به ستایش خود و تصمیمات همواره و هرکجا درستِ خود بچرخاند! چقدر می‌تواند بی توجه به زمان، و هوشمندی مخاطبش، حرف مفت بزند! چقدر می‌تواند در خواندن احساسات اطرافیان خطا کند و بزرگی دیگران را از معبر نگاه کوچک خود، تفسیر کند! همینقدر کوتوله! همینقدر ترحّم برانگیز! 

پ.ن.1.
حین خوردن اسنک مقداری سس می‌ریزه‌ روی تی‌شرتم. ولی سس‌ها ثابت می‌مونه، انگار ریخته باشه روی یه طاقچه. در صورتی که طاقچه‌ای در کار نیست. سینه‌ی یه مرد باید پهن و تخت باشه. ولی چیزی که من دارم فاصله‌ی زیادی با یه سینه‌ی تخت و پهن داره. تصویر غم‌انگیزیه. کاش کارگردانی بود و این غم رو به تصویر می‌کشید. غمی توأم با شرم. توی تبلیغات سایت سفارش‌دهنده‌ی غذا عکس یه احمق چاق رو گذاشتند که با ولع دلپذیری داره اسنک می‌خوره. با دست‌های سسی و خیره به

سردترین نقطه شناخته شده در منظومه شمسی، خیلی از زمین دور نیست. در سال 2009 مدارگرد اکتشافی ناسا دهانه‌ای را در نزدیکی قطب جنوب ماه شناسایی کرد که  در بخش سایه ماه قرار دارد. دمای این منطقه تنها 33 درجه کلوین (240- درجه سانتی‌گراد) است؛ دمایی به مراتب سردتر از هر دمایی که بر روی پلوتوی سرد و تاریک اندازه‌گیری شده است. با ادامه کاوش‌ها و بهبود وسایل اندازه‌گیری، این رکورد ممکن است به نقطه ی دیگری در منظومه شمسی انتقال داده شود. قمر سیاره‌ای غیر
حین خوردن اسنک مقداری سس می‌ریزه‌ روی تی‌شرتم. ولی سس‌ها ثابت می‌مونه، انگار ریخته باشه روی یه طاقچه. در صورتی که طاقچه‌ای در کار نیست. سینه‌ی یه مرد باید پهن و تخت باشه. ولی چیزی که من دارم فاصله‌ی زیادی با یه سینه‌ی تخت و پهن داره. تصویر غم‌انگیزیه. کاش کارگردانی بود و این غم رو به تصویر می‌کشید. غمی توأم با شرم. توی تبلیغات سایت سفارش‌دهنده‌ی غذا عکس یه احمق چاق رو گذاشتند که با ولع دلپذیری داره اسنک می‌خوره. با دست‌های سسی و خیره به
از دیروز همش ملعون رو حس می کردم.....
صبح سر خیابون اد...یه ال 90 سفید پلاک دولتی دیدم.یه لحظه قلبم ریخت.گفتم خودشه.انقدر هول شدم پلاکش رو ندیدم.نگاه کردم داخلش کسی نبود.اومدم جلوی در16...دقیقا رودررو شدیم.من صورتم رو سمت راست کردم.چیزی که ازش یادمه حلقه اشه که کاملا مشخص بود.یه پیراهن سماقی پوشیده بود و شلوار مشکی.مثل همیشه!کیف رو دوشی لپ تاپی قهوه ای داشت.تنها چیزی که به ذهنم رسید این بود که انگشتم رو جای حلقه فشار بدم که نفهمه حلقه دارم یا نه!آفتاب
یکی از جاذبه‌های ایران که شهرت جهانی نیز دارد «ماخونیک» است: روستای«لی‌لی‌پوت ایران» با مردمی که قد آنها از یک و نیم متر تجاوز نمی‌کند.
مردمی که تا ۵۰ سال پیش، چای نمی‌نوشیدند، شکار نمی‌کردند و اصلا گوشت هم نمی‌خوردند و هنوز سیگار نمی‌کشند. مردم ماخونیک این قبیل کارها را گناه می‌دانستند.
ورود تلویزیون به این روستا به معنای ورود شیطان بود و اهالی تا چند سال پیش به تلویزیون می‌گفتند «شیطان». «ماخونیک» در منطقه دورافتاده‌ای از جنوب اس
میز چوبی لرزید؛ اجسام در چهارگوشه‌ی اتاق به هیچ اراده‌ای به حرکت درآمد؛ جسم شیشه‌ای در میانه‌ی راه لغزید و طِی سقوطی چند، به زمین اصابت کرد و شکست، و هزار تکه‌اش، زمین مُسطح را به مین‌های کشنده تبدیل کرد. دیگری افکار چروکیده‌اش را میان دستانِ لرزانش فشار می‌دهد، گویی که فشارِ عظیمی از درون، مغز پوکیده‌اش را نشانه رفته است، باید دردها در این نقطه سکوت اختیار می‌کردند، اما ذهن نسبت به دنیای بیرون برتری جُست و جاذبه را همچون کوتوله‌ای
سال تولید : ۲۰۱۸
محصول : هند
ژانر : درام | عاشقانه | کمدی
امتیاز IMDB از ۱۰ : ۶٫۹
کیفیت : HDCam 720p
کارگردان : Aanand L. Rai
ستارگان :  Katrina Kaif, Salman Khan, Shah Rukh Khan
خلاصه فیلم : داستان فیلم درباره ی یک کوتوله خیلی شرور بنام باوا سینگ (شاهرخ خان) میباشد که عاشق دختری معلول (انوشکا شارما) میشود ولی روز ازدواج اورا ترک میکند و فرار میکند و با یک سوپراستار بنام بابیتا (کاترینا کایف) اشنا میشود و…
ادامه مطلب
یه روز عصر بود توی سالن جلسه داشتیم من و هشت تا دیگه از همکارام ، گوشی تلفن رو برداشتم و به پاتریک زنگ زدم که خودش رو برای جلسه برسونه .پاتریک کار هاشو نصفه و نیمه روی میزش رها کرد و خودش رو رسوند توی جلسه .
مانیتور رو روشن کردم و رو به جمع گفتم همکارای عزیز به مانیتور نگاه کنید میخوام فیلم هایی رو ببینید که تا حالا کسی جز من ندیده. 
و فیلم ها رو نشون دادم با افتخار سینه امو صاف کردم و لبخند زدم...
پاتریک بود داشت با یکی دیگه از همکارا حرف میزد. دو د
آیا این سحابی مارپیچی به شما
خیره شده است؟ خیر، حداقل از لحاظ بیولوژیکی اینگونه نیست، اما کاملا شبیه
چشم به نظر می رسد. این جرم به نام سحابی هلیکس شناخته می‌شود، زیرا مانند
این است که شما به یک محور مارپیچی نگاه می کنید.

در
واقع، این سحابی دارای هندسۀ پیچیده‌ای نظیر رشته‌های شعاعی و حلقه‌های
خارجی گسترده، است. سحابی هلیکس (NGC 7293) یکی از درخشان‌ترین و نزدیکترین
نمونه‌های یک سحابی سیاره‌نماست، یعنی یک ابر گازی که در پایان حیات یک
ستار
منجمان سلسله حوادث مهمی که 10 میلیارد سال پیش
منجر به شکل گیری کهکشان راه شیری ما شده را ردگیری کرده‌اند.
محققان انستیتو IAC در مقاله‌ای اینگونه ادعا کرده‌اند که یک
کهکشان کوتوله به نام گایا آنسلادوس به کهکشان تازه شکل گرفته راه شیری برخورد کرده
و با آن ترکیب شده است. این یافته آن‌ها درک جدیدی از نحوه شکل گیری کهکشان راه شیری
را عرضه می‌کند.
ستاره شناسان پیشتر بر این باور بودند که کهکشان
ما از دو مجموعه مجزای ستارگان تشکل شده اما اینکه دقیق
دانلود فیلم Red Shoes and the Seven Dwarfs 2019
کیفیت : WEB-DL 1080p
ژانر : اکشن, انیمیشن, خانوادگی, رمانتیک, فانتزی, کمدی, ماجراجویی
کارگردان : Moo-Hyun Jang, Sung-ho Hong, Young Sik Uhm
ستارگان : Chloë Grace Moretz, Gina Gershon, Patrick Warburton, Sam Claflin
سال : 2019
کشور : کره جنوبی
سازندگان : WoongSub Ahn,Sung-ho Hong,WooChul Jung,ChangWon Kim,WooSuk Yang
مدت زمان : 1 ساعت و 32 دقیقه
شاهزادگانی که تبدیل به کوتوله شده اند، به دنبال یافتن کفش های قرمز خانمی هستند تا طلسمشان را بشکنند، اما این کار آسان نخواهد بود.
اد
دانلود فیلم Red Shoes and the Seven Dwarfs 2019
کیفیت : Bluray 1080p
ژانر : اکشن, انیمیشن, خانوادگی, رمانتیک, فانتزی, کمدی, ماجراجویی
کارگردان : Moo-Hyun Jang, Sung-ho Hong, Young Sik Uhm
ستارگان : Chloë Grace Moretz, Gina Gershon, Patrick Warburton, Sam Claflin
سال : 2019
کشور : کره جنوبی
سازندگان : WoongSub Ahn,Sung-ho Hong,WooChul Jung,ChangWon Kim,WooSuk Yang
مدت زمان : 1 ساعت و 32 دقیقه
شاهزادگانی که تبدیل به کوتوله شده اند، به دنبال یافتن کفش های قرمز خانمی هستند تا طلسمشان را بشکنند، اما این کار آسان نخواهد بود.
اد
طی چند میلیارد سال دیگر درخشندگی بسیار زیاد خواهد شد و دمای زمین به 100 درجه سانتیگراد میرسد و اول یخچال ها آب شده و آب دریا ها و اقیانوس ها بالا خواهد آمد و پیش بینی در طی این اتفاق که آب دریاها و اقیانوس ها بالا خواهد آمد،به شهر ها و روستا ها وارد کرده و آب تا خانه ها بالا می آید و بعد از این اتفاقات آب ها شروع به تبخیر شدن میکنند و طی چند سال دیگر ما انسان ها دیگر هیچ آب نداریم.
بعد از مدتی خورشید با اتمام سوخت هیدروژنی اش به یک غول سرخ تبدیل خوا
دانلود رایگان دوبله فارسی فیلم The Hobbit: The Desolation of Smaug 2013
به صورت دو زبانه با لینک مستقیم و سه کیفیت 1080p + 720p + 480p
نامزد دریافت 3 جایزه اسکار – Extended Edition
دوبله شده در استودیو دوبلاژ آواژه

نام فیلم: هابیت؛ ویرانی اسماگ – The Hobbit: The Desolation of Smaug | تولد: 2013
ژانر: ماجراجویی، درام، فانتزی | زبان: دوبله فارسی + اصلی | مـدت زمـان: 03:06:35
| حجم: 2.96 گیگابایت + 1.49 گیگابایت + 789 مگابایت
خلاصه داستان:دورف ها (کوتوله ها) به همراه “بیلبو بگینز” و “گندالف خاکستری”، به سفر
این ویدیوها مال چند سال پیشه به نظرتون چقدر این ویدیو ها واقعی هستن؟ حتی اگه چنین موجوداتی رو واقعا پیدا کرده باشن بنظر میرسه هوش انسانی ندارن و فاقد قدرت تکلم حداقل به شکل ما هستن و کسی صدایی ازشون نشنیده
اسمای مختلفی براشون انتخاب شده گورزاد - گوربان - آدم کوچولو که توی اینترنت کلیپ ها به نام آدم کوتوله بود 

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسا
ماجرای اقای بولک
این کتاب تک جلدی است و برای گروه
سنی10تا15سال مناسب است.
کار «آقای بولُک» مُهرکردن نامه‌های پستی
است. یک مرد کوتوله که زیر بوته‌ی کلم به دنیا آمده و قدش به‌زور به میز کارش می‌رسد،
خانم آگات هم هست، خانمی که شیرینی‌های خوشمزه می‌پزد و آقای بولُک دل به او و
شیرینی‌هایش بسته. 
ادامه مطلب
امسال نبودم برا همین میخوام خاطرات آخرین سال مدرسم بنویسم.هم شما کمی بخندید هم برا من یادگاری بمونه 
اولین خاطره ای که میخوام بگم 

از آموزش و پرورش سر دبیر اومده بود که اوضاع معلم هارو بسنجد.زنگ اول حسابان داشتیم و معلم وسط درس دادن بود که آقای مو قشنگ(همه لقب میزارم)اومد که درس دادن دبیر ببین.این معلم سوال های کتاب می رفتیم پای تخته یه نمره حل میکردیم.ما از پی دی اف سر کلاس می نوشتیم می رفتیم پای تخته.فاطی و ندا از گوشی نوشتن فاطی در حال نوشت
با حرص از روی صندلی اومدم پایینمن-نخیرم من قد کوتاه نیستم شما زیادی هرکولی مگه167 کوتوله بودنهسامی در حالی که خندش گرفته بود( ای خدا این اصلا نمیخنده ها امروز نمیدونم چی شده)سامی-در هر حال ازت 30 سانت بلند ترم برو کنار بزار کارمو بکنمولی بدتر زد دوجای دیگه رو هم خراب کرد چشمامو بسته بودمو غرغر میکردم که دیدم رو هوام با دوتا دستش کمرمو گرفته بودو مثل پر قو بلندم کرده بود بی خود نیست بهش میگم هرکول دیگه!!من-منو بزار زمینسامی-نچ نچ مغزمو خوردی کارت
داستان هفت کوتوله در جنگل یادتان است؟ می‌خواهیم جایی را به شما معرفی کنیم که هفت آبشار کوتوله در جنگل منتظر شما هستند.
هفت آبشار تیرکن جایی است که باور واقعی بودنش کمی سخت است. فکرش را بکنید! هفت آبشار قد و نیم‌قد در فاصله‌های نزدیک به هم بر زمین فرو می‌ریزند. آن هم در دل جنگل‌های سرسبز مازندران. هفت آبشار تیرکن در استان مازندران و جایی بین بابل و شیرگاه قرار دارد. با مجله گردشگری پیام دلتا همراه باشید تا با هم به این آبشارهای جادویی سفر
درخت گیلاسدرخت گیلاس

درختان گیلاس یک چشم انداز در بهار هستند، زمانی که آنها در شکوفه های سفید یا صورتی پوشیده شده اند. پس از آن، یک گیلاس خوشمزه را تولید می کنند که اکثر مردم می دانند و دوست دارند.گیلاس شیرین انواعی هستند که اغلب در بازار یافت می شوند.
آنها بافت ضخیم، غنی و تقریبا شیب دار دارند. گیلاس شیرین در ناحیه خستگی 5 تا 7 رشد می کند. آنها خودرا استریل و بهترین برای یک باغ و یا باغ بزرگ است. شما حداقل دو یا سه درخت نیاز دارید، زیرا آنها بای

بحول و قوۀ الهی، با شروع زندگی مشترک دو دختر و دو پسر دانشجوی سال آخر کارشناسی، سیزدهمین معرفی و پنجمین پا درمیانی ام برای ازدواج به ثمر رسید... (علی برکت الله)
ان شاءالله قرار است امشب و فردا شب در مراسم جشن ازدواج این دو عروس و داماد، شاهد شادی و سرورشان باشیم.

برای همۀ آقا دامادهای عزیز و عروس خانم های گل، آرزوی شادابی و نشاط و خوشبختی دارم و از آقا پسرها و دختر خانم های نازنین هم که در سن ازدواج هستند، خواهش می کنم، مسئلۀ ازدواج را جدی جد
پس از انفجار،سیاهچاله موادی که بلعیده بود را به بیرون پرت میکند و این مواد به سحابی ها می پیوندند.
سحابی ها از باقیمانده ی سیاهچاله ها یا هرگونه مواد بین ستاره ای تشکیل شده اند.این مواد به مرور به محلی برای تولد یک ستاره ی جدید تبدیل میشوند.چراکه تحت جاذبه ی بینشان،به هم جذب شده و تشکیل ستاره و منظومه ای از سیارات در اطرافش میدهند.

سحابی شکارچی

۱- اتمام سوخت یک ستاره

۲- تبدیل شدن به غول قرمز

۳- فرو ریختن به یک کوتوله سفید

۴- تبدیل به ستا
به نقل از اسپیس: دانشمندان برای نخستین بار سیاره ای خارج از منظومه شمسی کشف کرده اند که در آن آب وجود دارد.
بخار آب در یک ابر زمین رصد شده که در فاصله ١١٠ سال نوری از زمین وجود دارد. تخمین زده می شود اندازه این سیاره ٢ برابر و حجم آن ٨ برابر زمین باشد. به گفته محققان انستیتو تحقیقات سیاره های خارج از منظومه شمسی در دانشگاه مونترال سیاره K۲-۱۸b همچنین اتمسفر و طیف دمای مناسبی دارد که از حیات موجودات زنده پشتیبانی می کند.
فاصله این سیاره تا ستاره ک

نیلسین
دینه ایراد دوتما قاردا ش دین و ایما ن نیلسین
بنده لر یو لدان چخو بللار  حی سبحان نیلیبن

بوسوزی گل تجزیه تحلیل ایله وار وجدانین
وقته که یئر شوره زاردور برف و باران نیلسین

جور به جور خلق ایلیوب الله بو مخلو قا تینی
شب پره گونن قا چار خورشید تابان نیلسین

ایله مو ر رحم و تر ّحم قارداش اوز قاردا شینا
قلبلر داشدان دا برک اولمو ش  سخنران نیلسین

ایرانی سن بوردا چاپ  اعوانین اوردا خشله سین
غر بدن تقلید ایدیر سن قم خراسان نیلسین

هانس
مناظر باغ کوچک بسیار زیبا و دارای جزئیات هستند. این باغ چه یک باغ کاندومیناسیون ، یک خانه یک خانه کوچک و یا یک پشت بام را ببندد ، جایی برای طراحی شیب دار یا ناقص بودن وجود ندارد. دلیل این است که آنچه مورد غفلت واقع می شود ، همواره به چشم می خورد.
با وجود کم رنگ بودن ، باغ های کوچک همچنین می توانند پالتهای گیاهی به اندازه یک باغ بزرگتر داشته باشند. مناظر کوچک باغ می تواند از طرح های زیبا به سبک کلبه گرفته تا ظاهر مدرن و مرتفع باشد. برای پذیرش محدود
بامبو گیاهی عجیب و غریب و فوق العاده بادوام است که در بسیاری از باغ ها قابل مشاهده است. اکثر گونه ها بسیار بلند هستند و حتی اگر از بالا قابل اصلاح باشد ، بیشتر رشد آنها به ارتفاع بالاتر از سه پا است.
در این مقاله نکاتی راجع به رشد بامبو در محوطه سازی باغ خود و همچنین ایده های کمی به شما نشان می دهد که به شما الهام می دهد تا بامبو را در دکوراسیون خارجی خود بگنجانید. بامبو یکی از گیاهان بسیار زیبا ، سفت و سخت ، مقاوم به خشکسالی و آفات است که صاحبخان
▪️در پباده سازی درخت بونسای مدام سعی در آن است که اثری از آسیب وبرش شاخه به روی تنه بونسای نباشد چون چشم انداز پلیدی به تنه درخت می‌دهد ونشان می‌دهد که‌این درخت ویرایش شده وطبیعی نیست هنرمند بونسای عملکرد می نماید درخت کوتوله ای را طراح بکند که آدرس از دست کار در آن نباشد وتمام تکنیک از نگاه بینده نهفته باشد , برای ساخت و پباده سازی بونسای بونسایکار بدون چاره به هرس وبرش شاخه ها است به دلیل آنکه به کار گیری از تکنیک های بونسای که به دست آور

حالا شما حساب کن حوالی یک و دوی بعد از نصف شب، رفتم آشغال بذارم دم در، یکهو در امتداد سطح زباله چشمم خورد به دوتا گربه که رو هم سوارن؛ خدا شاهده بی‌اختیار، چشمام رو یه کم تیز کردم موقعیتشون رو بسنجم که دارم درست میبینم یا نه. نمیخوام از اون واژه خاص، کردن، استفاده کنم که الان به کار بردم :) به هر نوع گاماس گاماس رفتم سمت سطح زباله، حالا اینا که زیر پروژکتور خیابون مشغول بودند تا من رو دیدند که مصرم اون سمتی برم، خیز برداشتند رفتند زیر یه ماش
میخوام نظریه انتخاب ظبیعی داروین رو که خیلیا از طریق نظریه تکامل داروین شناختیم کمی بازترش کنم که اونموقع بعد فهمیدنش شاید به اسمشم شک کنید.
داروین میگه جاندارانی که بهتر میتونن با محیط سازگار بشن ژنشون یا نسلشون حفظ میشه. حدا ار هدف خلقت که تو ابن مقوله هم نمیگنجه از نظر علمی هدف زندگی موجودای تنها بقای ژن هست و موحودات میجنگن تا زنده بمونن و تولید مثل کنن و گونه خودشونو حفظ کنن. نظیه انتخاب طبیعی مه در هر لحظه ای داره عمل میکنه رو با 2 تا مث
ماه رمضون رفته بودیم سفر پیش خانواده ی بابام . اونجا رفتیم خونه ی بابا بزرگم عموم اینا هم اونجا بودن دختر عمو بزرگم یه شعر می خوند که خیلی عجیب بود من که اصلا نمی فهمیدم چی می گه حتی معلوم نبود به چه زبانی هست نه چینی نه هندی نه انگلیسی نه عربی فارسی هم که معلومه نبود اگه فارسی بود می فهمی دم اصلا خودتون ببینید شعرش این بود :
انی مانی ساکاچی
ویلیا ویلیا ماساچی
آ منو
جلاله او
بـــــه شادی ، برف شادی
فیلیشششش!!!
بعد عموم که شعر رو بلد نبود می خوند:
خورشید قلب منظومه شمسی ما، یک ستاره کوتوله زرد و یک توپ داغ از گاز های درخشان است. نیروی گرانش آن اجزای مختلف منظومه شمسی از سیارات کوچک و بزرگ گرفته تا سیارک ها را کنار هم نگه می دارد، وجود آن اساسی ترین دلیل وجود این منظومه و همچنین حیات در زمین است.
ارتباط و تعامل بین خورشید و زمین منجر به بوجود آمدن فصول، جریانهای اقیانوسی، آب و هوا، اقلیم های متفاوت، کمربندهای پرتویی و شفقهای قطبی شده است. اگر چه وجود این ستاره برای ما خاص و منحصر به فرد ا
شما در آفریقا هستید. اواسط ژوئن (خرداد) ماه است. آفتاب بر پوست شما می تابد، نسیمی گرم بوی چوب را به مشام می رساند و دسته ای از گورخرها را می بینید که در میان ساوانای تازه باران خورده در حال پرسه هستند. این رویایی است که با سافاری محقق شده؛ سافاری یک نوع سفر است که با هدف مشاهده حیات وحش از نزدیک صورت می گیرد.
بعد از معرفی پنج مقصد گردشگری متفاوت و ترسناک، اکنون قصد داریم شما را با پنج سافاری هیجان انگیز آشنا کنیم. فرق نمی کند شیفته غواصی کنار کوس
یک - من آدمِ تربیت شده در جامعه‌ی دو قطبی‌ام. از روزی که فهمیدم چی به چیه، همیشه آدم‌ها به دو دسته تقسیم می‌شدن؛ یا خوب بودن یا بد. اولین بار توی بچه‌های کوچه بود که این تقسیم‌بندی اتفاق افتاد. هیچ بچه‌ای توی محل ما از نظر پدرومادرِ من، خاکستری نبود. همه یا بچه‌ی خوبی بودن که باید باهاشون دوست می‌شدم یا بچه‌ی بدی می‌بودن که باید ازشون دوری می‌کردم.
مهدی مسجدی، پدر و مادر نداشت. یه پیرمرد و پیرزن، اون رو بزرگ می‌کردن. خانواده‌ی سه نفری‌
شاید تاکنون اسم سیاهچاله به گوشتان خورده باشد، یا کم و بیش با آن آشنا باشید.در این سری از پست ها، میخواهیم به معرفی سیاهچاله ها بپردازیم.
علت نام گذاری این پدیده های نجومی به سیاهچاله،این است که اولا چاله هستند یعنی همه چیز به درونشان می افتد (بهتر است بگوییم همه چیز را با جاذبه ی بالا به درونشان جذب میکنند).
ثانیا سیاه هستند یعنی نوری از آنان ساطع نمیشود. (البته این سیاه بودن کاملا صد درصدی نیست و استیون هاوکینگ اثبات کرد که تابش هایی هم دارن
مرکز گردشگری بلک از 52 پروژه فرعی تشکیل شد. پناهگاه پرندگان بوغاز کنت آنتالیا 574 گیاه ، 29 گیاه بومی که فقط در ترکیه یافت می شود را شامل میشود.
در منطقه بلک 109 گونه پرنده وجود دارد که از نظر گونه های پرندگان بی خطر هستند. (این تعداد تا یک چهارم از گونه های پرنده در ترکیه است)سواحل منطقه ای یکی از مناطق مهم لانه سازی لاک پشت های دریایی (Caretta caretta) است. به عنوان BETUYAB ، خدمات مشاوره ای در سال 1999 از دانشگاه هاچته گرفته شد و 30 کیلومتر پروژه ساحلی با نام لاک
- تشکیل غول قرمز:  در یک ستاره عادی، تعادلی بین نیروی حاصل از سوختن عناصر (که به سمت خارج میباشد) و نیروی جاذبه (به سمت داخل) وجود دارد.با خنثی شدن این دو نیرو، ستاره نه از هم میپاشد نه روی خودش فرو میریزد. از طرفی میدانیم که در لایه های درونی تر ستاره،فشار و دما بیشتر است.چون وزن لایه های بیرونی هم روی لایه های درونی می افتد و هم فشار و هم دما را بالا میبرد.
پس لایه های درونی،بعلت فشار بیشتر،بهتر عناصر را میسوزانند، پس اگر سوخت لایه درونی تمام شو
 عیسی پیله ور
1⃣ آمریکا همسایه مالی بانکی ماست:به زحمت بتوان در دنیا بانکی یا موسسه مالی پیدا کرد که با آمریکا کار نکند و رابطه‌اش با آمریکا مهمتر از رابطه‌اش با ما نباشد. (*)
2⃣ آمریکا همسایه سایبری ماست:با جهانی شدن اینترنت (سابقا آمریکائی)، قوی‌ترین و موثرترین شرکتها و موسسات سایبری آمریکائی‌اند. میکروسافت، گوگل، فیسبوک، توئیتر،  و تقریبا همه شرکتهای زیرساختی و خدماتی اینترنتی-سایبری آمریکائی‌اند. شرکتهای سایبری بین المللی دیگر کشو
اگر همین اول کار به شما بگویم معرفی کتاب که قرار است امروز با ان اشنا شویم 290 سال پیش نوشته شده چه واکنشی نشان می دهید؟شاید بگویید کی حال دارد همچنین کتابی بخواند؟ما حرف مادربزرگ و پدربزرگمان را هم گاهی متوجه نمی شویم چه برسد به ادم های 300 سال قبل! اما مطمئنم وقتی بگویم این کتاب به مسافرت ان هم از نوع عجیب و غریبش مربوط است حتما شما هم هوس خواندنش را می کنید.هنوز هم نتوانستید حدس بزنید این بار چه کتابی را در نظر دارم؟خب زیاد به خودتان فشار نیاو
عتقاد بر این است که ما در جهان هستی تنها نیستیم اما تاکنون شواهد مستقیمی در این رابطه نادیده گرفته شده است. اکنون ناسا قصد دارد ماموریت جدیدی را راه‌اندازی کند تا با مطالعه اثر متقابل میان ستارگان و سیارات‌ فراخورشیدی این مثبت‌های کاذب را ریشه‌کن کند.
گفتنی است؛ زمین تنها سیاره‌ای است که به عنوان مکانی برای زندگی شناخته شده و مدت‌ها است که ستاره‌شناسان به دنبال دنیایی شبیه به زمین در فضای خارجی هستند.
طبق این گزارش، کشف میکروب‌ها، گیا
انیمیشن چیست؟
گیف انیمیشنیانیمیشن، یعنی ترکیبِ هنر، تکنولوژی، خلاقیت و مهارت، که حاصل آن فیلم های انیمیشنی است که همه ی ما با آن ها خاطره داریم. یک انیمیشن ساده می تواند به سادگی گیفی باشد که در بالا مشاهده می کنید.
انیمیشن، تکنیکی است که برای ایجاد خطای ادراکی در تغییر شکل و حرکات استفاده می شود و از طریق نمایش سریعِ فریم های تصویر که با یکدیگر اختلاف جزئی دارند به وجود می آید. تبلیغات تلویزیونی، سریال های کارتونی، طراحی مدل و …، همه با اس

۱- سهم جمعیتی: چین اکنون نزدیک به ۲۰ درصد جمعیت جهان را دارد. در واقع از هر ۵ نفر در دنیا، یک نفر چینی است. هرچند این سهم طی سال‌های آتی کاهش خواهد یافت و سهم هند در جمعیت جهان غلبه خواهد کرد.
۲- سهم درآمدی: چین ۱۸ درصد از اقتصاد جهان را در اختیار دارد. این سهم به زودی به ۲۰ درصد خواهد رسید. سهم هند نیز از ۷ درصد فعلی به ۱۵ درصد خواهد رسید. در نتیجه در آینده، نزدیک به ۳۵ درصد تولید ناخالص دنیا در آسیا تولید خواهد شد و مرکز ثقل اقتصاد جهانی به سمت آ
شرکت دیزنی یکی از برترین و معروف ترین شرکت های انیمیشن سازی در جهانه که موسس و بنیان گذاران اون هم والت دیزنی و برادرش روی دیزنی بودند که در 16 اکتبر 1923 شرکت دیزنی رو بنیانگذاری کردند، هرچند که امروزه فقط نام والت دیزنی رو در لوگو این شرکت مشاهده می کنیم چرا که ایده ی اصلی ساخت این شرکت با او بود. البته در ابتدا این شرکت کوچک بود اما به سرعت و با سود زیادی که از فروش اولین انیمیشن هایش بدست آورد معروف شد؛ به طرزی که الان بزرگترین رکت هالیوود است
طراحی محوطه باغ
اصول طراحی محوطه سازی باغ دستورالعمل ها یا ابزاری است که طراحان از آنها برای ایجاد مناظر جذاب ، دلپذیر و راحت استفاده می کنند. اصول طراحی محوطه سازی متناسب ، نظم ، تکرار و وحدت است.
نسبتمتناسب به اندازه یک شیء نسبت به سایر اشیاء موجود در منظره اشاره دارد. مهم است که در مورد تناسب بین گیاهان و حصارها فکر کنید.
OrderOrder به سازمان و تعادل در یک منظر اشاره دارد. سفارش را می توان با استفاده از تراز رسمی متقارن یا تعادل نامتقارن غیر رس
طراحی محوطه باغ
اصول طراحی محوطه سازی باغ دستورالعمل ها یا ابزاری است که طراحان از آنها برای ایجاد مناظر جذاب ، دلپذیر و راحت استفاده می کنند. اصول طراحی محوطه سازی متناسب ، نظم ، تکرار و وحدت است.
نسبتمتناسب به اندازه یک شیء نسبت به سایر اشیاء موجود در منظره اشاره دارد. مهم است که در مورد تناسب بین گیاهان و حصارها فکر کنید.
OrderOrder به سازمان و تعادل در یک منظر اشاره دارد. سفارش را می توان با استفاده از تراز رسمی متقارن یا تعادل نامتقارن غیر رس
‍ ‍ ‍ درود همراهان گرامی#نقد_شعر #انجمن_ادبی_شعر_باران #مدیریت_برنامه ؛#بانو_مریم_راد #مورخ؛۹۸/۸/۲۳پنج شنبه#ساعت_شروع ؛(۲۱)♋️☯♋️☯♋️☯کودکی بود و غم کشی هایششیطنت ها و سرخوشی هایشبا تو قد می کشید احساسمزندگی بود و دلخوشی هایشداغی بوسه های کنج حیاطسرزمین عجائب و آلییییس! من رابینهودِ جنگل شروودتو حنا،  دختری.... که دیگر نیس(ت) شهر آجیلی دو چشمانتباغ زیتون و انبه و پستهزیر گوشت کنار مستیِ حوضشعر می گفتم از تو اهستهکودکی طی شد و تو هم رفتیبی
شل سیلوراستاین نویسنده، تصویرساز و آهنگسازی بسیار محبوب درتمام سال های اخیر بوده است. نثر او بسیار ساده و روان و طنزآلود است. کتاب های او در قالب داستان های کوتاه یا مجموعه آیتم های طنزآلود است و مخاطب آنها غالبا کودکان هستند، هرچند در طول سالیان، بزرگسالان نیز همیشه از کتاب های او استقبال کرده اند تا جاییکه یکی از القاب او "مردی که کودکی اش را در چمدانی با خودش میبرد" است. نوشتار کتاب های سیلوراستاین به هیچ وجه در کلیشه های مرسوم نمیگنجد، ا
منظومهٔ شمسی یا سامانهٔ خورشیدی[۶] (به انگلیسی: Solar System) سامانه‌ای دربرگیرندهٔ یک ستاره به نام خورشید و شماری اجرام آسمانی دیگر است که در مدارهایی مستقیم یا غیر مستقیم پیرامون آن می‌گردند.
منظومه شمسی از انفجار یک ابرنواختر و فروریزش یک ابر مولکولی چرخان پدید آمد و هویت آن در دوران رنسانس (نوزایی) و با مشاهدات افرادی از جمله گالیلئو گالیله دوباره مطرح و شواهد انکارناپذیر آن بر پایهٔ محاسبات او ارائه‌شد. این سامانه در بازوی شکارچی، کهکشان
کاشت چمن آکواریوم
با توجه به اینکه در حال حاضر آکواریوم گیاهیِ پوشیده از چمن یکی از پرطرفدارترین انواع طراحی های آکواریوم در سراسر جهان می باشد ما قصد داریم در این مقاله در مورد کاشت چمن آکواریوم توضیحاتی بیان کنیم.
از میان انواع آکواریوم های موجود در بازار آکواریوم گیاهی در سراسر جهان بسیار مورد پسند واقع شده است. این آکواریوم ها نوعی از آکواریوم های آب شیرین هستند که گونه های مختلفی از گیاهان در آن کشت می شود.
در این بین کاشت چمن آکواریوم
خاطرات اربعین نود و هشت: (تیترها)
باتوجه به اینکه به مرور زمان فرصت نوشتن خاطرات اربعین امسال رو پیدا می کنم، الان تیتر خاطرات رو می نویسم تا یادم نره. به مرور می نویسم جریان کامل همشون رو:
1- ریز هزینه های اربعین امسال. و برنامه حرکت.
2- رفتن سر مزار آقاهادی همان اول.
3- اسکان نجف. خوش جا و تمیز.
4- ما و صف حموم؟!
5- پاره شدن زیپ کوله پشتی!
5- آقا سر لباسو بگیر خشکش کنیم!
6- عتبه مقدسه و غذا.
7- یک سحر فرصت نجف امسال. یک گریه نمکی قبل نماز صبح.
8- دیدن رفقا اتف
نام کتاب: استفِن هاوکینگ ( قدم اول )
نویسنده: جی.پی مک اوی
مترجم : پونه شریفی
Stephen Hawking
For Beginners
J.P McEvoy and Oscar Zarate
Published in 1995 by Icon Books Ltd.
ناشر : انتشارات شیرازه
تاریخ و نوبت چاپ: چاپ اول ۱۳۷۹ 
عکس : دارد
تعداد صفحات: ۱۷۵ صفحه
شابک: ۹۶۴۶۵۷۸۶۳۲ | ISBN : 964-6578-63-2
محل نگهداری کتاب: کتابخانه‌ی هلال احمر شهر بیجار
تاریخ مطالعه: مطالعه‌ی اول در اردیبهشت و خرداد ۱۳۹۸
* معرفی و بررسی:
بسم الله الرحمن الرحیم
این کتاب به طور خلاصه و جمع‌و‌جور به بررسی نظریات دانشمندا
آره . این انتخاب خودم بود تا حرف ندارم چیزی نگم یا وقتی دستم درد میکنه نارسا ننویسم‌. فکرا رو میزنم کنار، پنجره رو میکشم به چپ تا هوا بیاد .لپتاپ رو باز میکنم. مقاله ی ۴۴ ام :«اختلال ناهماهنگی رشد» که میگه: «هماهنگی حرکتی ضعیف در کودکان  از سالهای قبل از ۱۹۳۷ مورد توجه قرار گرفته بود و...» سال ۱۹۳۷... اگه تو آلمان بودم شغلم چی بود؟ تازه چند سال سایه ی سیاه و شوم جنگ از زندگیم دور شده بود، یه شِف بی حوصله بودم که تو یه رستوران  که بعد اون همه دریدن و
داستان مورچه و کارمند شدن او را شنیده‌اید؟ اگر شنیده یا خوانده‌اید، یک بار دیگر بخوانید، ضرر نمی‌کنید.مورچه کوچکی بود که هرروز صبح زود سر کار خود حاضر می‌شد و بلافاصله کارش را شروع می‌کرد، مورچه خیلی کار می‌کرد و تولید زیادی داشت و از کارش هم راضی بود و همیشه خدا را شکر می‌کرد.
سلطان جنگل، آقای شیر از اینکه مورچه بدون رئیس کار می‌کرد بسیار متعجب بود و این‌همه فعالیت را باور نمی‌کرد، شیر پیش خودش فکر کرد که اگر مورچه بدون نظارت می‌توان
نام کتاب: استفِن هاوکینگ ( قدم اول )
نویسنده: جی.پی مک اوی
مترجم : پونه شریفی
Stephen Hawking
For Beginners
J.P McEvoy and Oscar Zarate
Published in 1995 by Icon Books Ltd.
ناشر : انتشارات شیرازه
تاریخ و نوبت چاپ: چاپ اول ۱۳۷۹ 
عکس : دارد
تعداد صفحات: ۱۷۵ صفحه
شابک: ۹۶۴۶۵۷۸۶۳۲ | ISBN : 964-6578-63-2
محل نگهداری کتاب: کتابخانه‌ی هلال احمر شهر بیجار
تاریخ مطالعه: مطالعه‌ی اول در اردیبهشت و خرداد ۱۳۹۸
* معرفی و بررسی:
بسم الله الرحمن الرحیم
این کتاب به طور خلاصه و جمع‌و‌جور به بررسی نظریات دانشمندا
در این پست از وبلاگ لایف هکر چند تا از سریال های نت فیلیکس Netflix در ژانرهای متنوع را مورد بررسی قرار می دهیم. بعضی ازین سریال ها ضبط و پخششان تمام شده و بعضی های دیگر در حال پخش هستند که با خیال راحت می توانید این سریال ها را دنبال کنید.
سریال اوزارک Ozark
مارتی برد Marty Byrde، مشاور مالی است که در یک تجارت پولشویی گرفتار شده است، مجبور است تا خانواده خود را از شیکاگو به میسوری اوزارکس منتقل کند. او همچنین مجبور شده تجارتش در شهر محلی را ادامه دهد تا پ
تاریخچه تراریوم یا باغ شیشه ای
تراریوم اولین بار توسط پزشک جراح انگلیسی ناتانیل باگ‌ شو وارد در سال ۱۸۲۹ ساخته شد که کاملاً اتفاقی بود و در تجربه‌ای که هیچ ربطی به باغبانی نداشت، دکتر وارد آن را اختراع کرد.تراریوم در چه مکان هایی استفاده می شود؟
تراریوم در واقع در لغت به معنای باغ شیشه ایست. سازه ای که در نگاه اول به سان آکواریومی می ماند که در آن گل و گیاه رشد می کند. تراریوم ها در ابعاد کوچک و بزرگ و برای فضاهای مختلفی همچون اتاق خواب، پذیر
تاریخچه تراریوم یا باغ شیشه ای
تراریوم اولین بار توسط پزشک جراح انگلیسی ناتانیل باگ‌ شو وارد در سال ۱۸۲۹ ساخته شد که کاملاً اتفاقی بود و در تجربه‌ای که هیچ ربطی به باغبانی نداشت، دکتر وارد آن را اختراع کرد.تراریوم در چه مکان هایی استفاده می شود؟
تراریوم در واقع در لغت به معنای باغ شیشه ایست. سازه ای که در نگاه اول به سان آکواریومی می ماند که در آن گل و گیاه رشد می کند. تراریوم ها در ابعاد کوچک و بزرگ و برای فضاهای مختلفی همچون اتاق خواب، پذیر
دانلود دوبله فارسی فیلم شام من با هرو My Dinner with Hervé 2018 BluRay
فیلم سینمایی شام من با هرو ۲۰۱۸ با کیفیت 1080p & 720p & 480p
نامزد 1 جایزه امی و نامزد 4 جایزه دیگر

نام فیلم: شام من با هیرو – My Dinner with Hervé | ژانر: زندگینامه، درام | تاریخ انتشار: 2018
زبان: دوبله فارسی + انگلیسی | مـدت زمان: 01:45:46 | کیفـیت: بلوری BluRay
حجم: 2.1 گیگابایت + 990 مگابایت + 450 مگابایت | امتیاز: 7.0 از 10
خلاصه داستان:
این فیلم یک ارتباط دوستی میان یک روزنامه‌نگار جنگنده به نام دنی تیت
(جیمی دورنان
فستیوال دیوالی هند

در واقع دیوالی را به فستیوال نورها می‌شناسند.

وقتی موج شادمانی مردم در کوچه‌ها و خیابان‌ها در هند به راه می‌افتد و همه‌جا رنگارنگ‌ و نورانی می‌شود یعنی فستیوال دیوالی از راه رسیده است.«دیپاوالی» (Deepavali) یا «دیوالی» (Diwali) بزرگ‌ترین و نورانی‌ترین فستیوال آیین هندو است. «دیپ» (deep) به معنی نور و «آوالی» (avali) به معنی ردیف بوده و بدین ترتیب دیوالی را می‌توان معادل با ردیفی از نورها دانست. در این روز، تمام خانه‌ها و مغا
حال ستون فقرات شما چطور است؟ با گودی کمر خود چه می‌کنید؟ آیا می‌دانستید که اضافه وزن و چاقی باعث گودی کمر می‌شود؟ با مجله دلتا همراه باشید.
گودی کمر! یک انحنای باریک در مسیر ستون فقرات شما است که شاید خودتان هم از آن خبر نداشته باشید. قطعا یک کمر باریک و لاغر بسیار زیباتر از یک کمر گود و فرو رفته است! چرا قوز می‌کنید؟ اصلا چرا درست نمی‌نشینید؟ آیا می‌دانستید که چاقی باعث می‌شود تا کمر گود تری داشته باشید؟ علائم گودی کمر چیست؟ درمان گود
منظومه شمسی یکی از منظومه های موجود در کهکشان راه شیری و در این هستی بی پایان است که به نوعی خانه ما انسان ها نیز محسوب می شود، چرا که سیاره زمین یکی از هشت سیاره عضو این منظومه است، هرچند شناخته ترین اعضای منظومه شمسی، سیارات آن هستند اما نباید از مرکز و تنها ستاره آن یعنی ستاره خورشید و بقیه اجرام آسمانی منحصر به فردش نیز غافل شد.
تاریخچه و پیدایش منظومه شمسی
امروزه دانشمندان بر این باورند که منظومه شمسی توسط چرخش و گرد هم آمدن ابر ها و توده
اختراع برتر جهانی در عرصه نانو 10

فناوری نانو، نانو فناوری یا نانو تکنولوژی؛ رشته‌ای از دانش کاربردی و فناوری است که جستارهای گسترده‌ای را پوشش می‌دهد. موضوع اصلی آن نیز مهار ماده یا دستگاه‌های در ابعاد کمتر از یک میکرومتر، معمولاً حدود یک تا ۱۰۰ نانومتر است.
به گزارش ایسنا، در واقع نانو تکنولوژی فهم و به کارگیری خواص جدیدی از مواد و سیستم‌هایی در این ابعاد است که اثرات فیزیکی جدیدی - عمدتاً متأثر از غلبه خواص کوانتومی بر خواص کلاسیک - ا
... نوشته ات را قبل خواب خواندم، چه متن خوبی بود! من هم با خواب ماجراها دارم. اولین و شدیدترین و عمیق ترین کلمه ای که موقع شنیدن اسم خواب یا فکر کردن به آن به ذهنم می رسد، ترس و حیرت است. خودت هم شاهدی که هنوز هم انتهای مکالمه های شبانه به جای «التماس دعا» یا «به امید دیدار»، به همه می گویم: «ان شا الله خواب های خوب ببینی!»این دعای بچّه گانه را اولین بار از سامان شنیدم. من راهنمایی بودم و او اوایل دبستان؛ یکی دو بار خوابِ بد دیده بود، از آن موقع شب ه
چند روز  پیش یاد صادق افتادم. همکلاسی اول دبستانم. من از پیش‌دبستانی آمده بودم و او برای بار سوم بود که سر کلاس اول می‌نشست. دو سال بود که رفوزه می‌شد. مدرسه‌ای که می‌رفتم دو شیفته بود. توی هر کلاس ۴۵ تا ۵۰ نفر می‌نشاندند. هر شیفت مدرسه ۱۰۰۰ نفر دانش‌آموز داشت. شیفت عصر برای ابتدایی‌ها بود. کلاس‌ پنجمی‌های مدرسه قدبلند بودند. خیلی‌هایشان سبیل هم داشتند. من آن سال‌ها از بچه‌بازی و تجاوز و این‌ها هیچ نمی‌دانستم. الان که نگاه می‌کنم آن
راه حل های خانگی برای تمیز کردن دیواره شریان ها
بیماری های قلبی و عروقی روز به روز در حال افزایش است و باعث مرگ و میر تعداد زیادی از افراد شده است. یکی از خطرات اصلی در بیماری های قلبی بسته بودن عروق خونی است. عروق خونی اکسیژن و موادمغذی را از قلب به تمام بدن می رساند.این وضعیت منجر به کاهش خون در سرخرگ شده که به آن تصلب شرایین گفته می شود.
کلسترول در دیواره های شریانها جمع شده و در بلندمدت باعث ایجاد یک توده می شوند.در بدترین حالت فرد مبتلا به آ
شهریور..
پیام قسم..
انجماد..
http://s2.servermusic.ir/98/06/Alireza%20Azar%20-%20Enjemad%20-%20320%20-%20[MusicDel.Com].mp3
نگو برگرد..
http://dl.nex1music.ir/1398/06/03/Ehsan%20Khajeh%20Amiri%20-%20Nagoo%20Bargard%20[128].mp3?time=1566760160&filename=/1398/06/03/Ehsan%20Khajeh%20Amiri%20-%20Nagoo%20Bargard%20[128].mp3
دیگه چه فرقی میکنه بقیه اش چی باشه. حتما مردم حواسم نیست.....

تق تق تَ تَق تق هووو، هوا بوران و کولاکهتو ظهر آفتابی هوا وقتی که اینجوره
میگن یه جایی گرگ مادر توله زاییدهدلشوره داره تو دلم رختاشو میشوره
سرما یه جوری کل شعرو زیر و رو کردهحس میکنم خواب
طراحی فضای سبز ، حفظ مناظر سبز غنی ، به ویژه در ماه های خشک تابستان ، می تواند یک چالش باشد. عمل خوب ارگانیک در قلب نگه داشتن چیزهای سبز و شکوفایی است. به برنامه ریزی ، خاک خوب با اصلاحات مناسب و کاشت و هرس دقیق احتیاج دارد. در اینجا مجموعه ای از پیشنهادات برای حفظ فضای سبز مناظر خود در تمام فصل وجود دارد.
چشم انداز
آبیاری چشم انداز شما به طور موثر به معنای نگه داشتن گیاهان در بهترین حالت در کنار آن  صرفه جویی در مصرف آب است. آبیاری قطره ای را در
اگر یک گروه از موجودات وجود داشته باشد که بیشترین ارتباط را با J.R.R. آثار تالکین ، این مسابقه اختراع شده خود او از سرگرمی ها است. در حالی که آنها در نوشته های قدیمی او در سرزمین میانه مانند داستان های Silmarillion یا ناتمام بسیار ظاهر نمی شوند ، اما برجسته تر در سریال ارباب حلقه ها و ، خوب ، هابیت - به طور جدی ظاهر می شوند. هر دو این داستانها به دنبال ماجراهای خود ، به شدت روی سرگرمی ها تمرکز می کنند و خواننده را قادر می سازد چیزهایی را از منظر اندازه ها

در مقایسه با تعداد گونه ماهی های، کل تعداد گونه های شناخته شده دوزیستان 2500 عدد، خزندگان 6000 عدد، پرندگان 8600 عدد و پستانداران 4500 عدد می باشند. بنابراین از 49600 گونه انواع مهره داران زنده شناخته شده رویهم 56.5 درصد آنها را ماهیها تشکیل میدهند.
در صورتی که دوزیستان 5 درصد، خزندگان 12.1 درصد، پرندگان 17.3 درصد و پستانداران 9 درصد آنها را تشکیل میدهند. بدون شک تعداد گونه های شناسایی شده گروههای دیگر مهره داران غیراز ماهیها هم از ارقام داده شده بیشتر هس
تحقیق در مورد عجایب هفتگانه جهان دانلود فایل عجایب هفتگانه در قالب Word دارای 93 صفحه

دسته بندی
شیمی

فرمت فایل
doc

حجم فایل
193 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
93

توضیحات :
دانلود فایل تحقیق عجایب هفتگانه در قالب Word دارای 93 صفحه.
پیشگفتار
از دوران‎های پیش، در طبیعت بشر این احساس وجود داشته که همیشه در جستجوی ظرفیتها و قابلیتهای ویژه و چشمگیر باشد. یونانیان باستان برای بازیهای المپیک خود شعار «بالاتر، سریعتر، قویتر» را سرمشق قرار می‎دادند و این

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها